Четвер, 10 вересня 2015 23:22

Технологія зберігання

Технологія закладання продукції на зберігання починається за 14 днів до збору врожаю. Команда фахівців розпочинає моніторинг полів майбутніх постачальників, здійснює відбір проб продукції, збирає інформацію відносно проведених обробок. Відібрані зразки продукції направляються для комплексного фітопатологічного дослідження, результати якого  дають розуміння того, як продукт себе проявить в процесі підготовки до зберігання і під час зберігання. 

Важливо підкреслити, що на полях, де вирощуються овочі для зберігання, фітомоніторинг здійснюється протягом усього періоду вегетації рослин. 
 
Овочесховище компанії «Грін Тім» розраховане на одночасне зберігання 50 000 тон овочевої продукції і складається із 16 холодильних камер.Для зберігання продукції використовується голландська технологія - в дерев’яних контейнерах. В камерах вони штабелюються у сім ярусів, місткість одного контейнера - до однієї тони продукції. Найбільша камера вміщує 3 800 контейнерів.
 
 
Основним продуктом для зберігання є цибуля ріпчаста, морква, буряк, капуста білоголова та червоноголова. При такій кількості продукції дуже важливим є правильна підготовка овочів та забезпечення технології  при тривалому зберіганні. Ми маємо таку можливість завдяки потужній вентиляційній системі та холодильному обладнанню, яке контролюється складним програмним забезпеченням.
 
Технологія зберігання цибулі
 
Складність при закладанні цибулі полягає в тому, що з поля вона надходить з дуже високою температурою - понад 30º С, і дуже часто «шийки» цього продукту не закриті, що сприяє проникненню інфекцій.
Задача технолога полягає в тому, щоб підготувати продукт: просушити його до того стану, доки закриється шийка. Цей період займає від 5 до 14 днів, залежно від стану продукту.

Процес сушіння забезпечується шляхом  продувки в спеціальних вентиляційних камерах, обладнаних голландською системою OmniVent. Оберт повітря в таких камерах сягає до 450 м3 за годину. Під час вентилювання на продукті загоюються неглибокі механічні пошкодження, «закривається» шийка, підсихає недосушена на полі покривна луска. Важливими факторами у якісному забезпеченні цього процесу є довжина гички, яка повинна бути розміром  ± 10 см від «плечиків» овочу, а також засміченість продукції в коробі домішками землі, лушпиння, які не дають змоги повітрю проходити крізь продукт.
 
Наступним кроком є завантаження камери. Так як камери овочесховища вміщують в середньому 1400 контейнерів, дуже важливим є їх швидке завантаження: не більше 3-х  днів. Поступове зниження температури  в камері до 10С ± 10С  при підтриманні абсолютної вологості 80 % ± 5% забезпечує довгострокове зберігання цибулі до 8 місяців  (за умови придатності гібрида для довгострокового зберігання).
 
 
Технологія зберігання моркви, буряку і капусти
 
Для довготривалого зберігання цих овочів використовують тільки сорти пізніх строків достигання.
Урожаї починають збирати приблизно в середині жовтня і закінчують майже на початку грудня, коли відбуваються або дуже великі перепади температур, або різке зниження до нуля і нижче.
Для зберігання моркви, буряку, капусти ДУЖЕ ВАЖЛИВО! використовувати сировину, яка вирощувалася саме для довготривалого зберігання.
 
Завантаження в холодильну камеру для зберігання здійснюється протягом 10 днів (не більше!). Після чого температура поступово знижується до 10°С ± 1°С при підтриманні відносної вологості 90% ± 5%.
 
Вирощувати продукт низької якості – це ризик, але ще більший ризик – зберігати неякісний товар.
 
Саме тому команда «Грін Тім» будує свою співпрацю з фермерами на основі довготривалих партнерських відносин, запроваджуючи практику обміну досвідом та інноваційні підходи для зменшення ризиків.
 
    
 
 
Останнє редагування Понеділок, 16 листопада 2015 08:24

Наші партнери

Підпишіться на нашу розсилку

Отримуйте корисну інформацію про пропозиції від компанії «Грін Тім» за допомогою Email!

Зворотній зв'язок