Неділя, 04 грудня 2016 21:38

Уроки російського ембарго. Підсумки тринадцятої міжнародної конференції «Овочі і фрукти України-2016. Прибуткові рішення».

Не зважаючи на російське ембарго, Україна продовжує нарощувати експорт плодоовочевої продукції. Наприклад експорт суниці садової з України в 2016 році зріс в 25 разів!  Експорт кавунів та динь у вересні поточного року був рекордним, а поставки лохини на зовнішні ринки виросли в 4 рази. При цьому основними покупцями цих ягід були країни Євросоюзу. Крім того, українські аграрії  на 60% збільшили експорт тепличних томатів до ЄС. І все це відбувається в умовах, коли всього лише пару років тому Російська Федерація була практично єдиним ринком збуту українських овочів та фруктів.

Експерти плодоовочевого ринку одностайні у думці, що європейські імпортери орієнтується, перш за все, на надійних партнерів, здатних забезпечити стабільні поставки якісної продукції, а не на пошук найбільш дешевих варіантів.

Для успішного виходу на ринки ЄС українським фермерам необхідно, преш за все, розвивати грамотне товарне виробництво і налагоджувати систему поставок.

У своєму виступі Денис Сазонов, Генеральний директор ТОВ «Грін Тім», підкреслив, що українські фермери у своїй більшості орієнтуються на поточні тенденції на ринку, корегують свої плани, виходячи з можливості заробити сьогодні і зараз, не розраховуючи на довгострокову перспективу. Як результат, виробники повністю залежать від ринкових змін, що часто призводить до збитків.

На цей час компанія «Грін Тім» успішно експортує чищену цибулю до Великобританії, і нам вдається утримуватись на цьому ринку не перший рік. Відповідно, ми маємо досвід роботи на цьому ринку і завжди готові ним поділитися. Тим більше, що секрет експорту до ЄС один – необхідно працювати на перспективу. Саме це призводить до того, що експорт стає систематичним, а не разовим. Наприклад, коли ми починали експортувати чищену цибулю до Великобританії, ми розуміли, що можемо продати цю цибулю на внутрішньому ринку у 3 рази дорожче. Однак, ми також розуміли, що це дозволить нам налагодити довгострокові стосунки з іноземними партнерами.

Окрім того, європейські імпортери готові купувати лише якісний продукт. Таким чином, економія на передпродажній підготовці, упаковці та логістиці в результаті може призвести до втрати потенційних покупців.

«Ми постійно експериментуємо. Експерименти були як вдалі, так і ні, але це дозволило нам отримати необхідний досвід і дійти до висновку, що якість транспортування та упаковки повинна відповідати якості продукції і вимогам партнерів. Економія може привести до втрати покупців, і, як результат, до втрат фінансових. Як приклад, ми намагаємось повністю перейти на механізацію, незважаючи на дешеву робочу силу. Це, перш за все, сприяє «передбачуваності виробництва» і виконанню обов’язків перед партнерами» - підкреслює Денис Сазонов.

Таким чином українські виробники продукції з високою доданою вартістю, які вже багато років працюють в жорстких ринкових умовах, розраховуючи  лише на себе, доводять, що вони готові до будь-яких ринкових викликів. Не зважаючи на дуже важкі два роки, плодоовочевий сегмент аграрного бізнесу України розвивається чи не найшвидше!

Найцікавішим феноменом плодоовочевого ринку є те, що стрімкий його розвиток не тільки не вичерпує його можливості, але й створює значно більше нових перспективних ніш для інвестицій, які сприяють підвищенню добробуту в сільській місцевості завдяки дуже високій потребі в трудових та інших ресурсах, та дозволяють значно підвищити експортну виручку країни. За матеріалами http://www.fruit-inform.com 

Останнє редагування Понеділок, 05 грудня 2016 14:03

Наші партнери

Підпишіться на нашу розсилку

Отримуйте корисну інформацію про пропозиції від компанії «Грін Тім» за допомогою Email!

Зворотній зв'язок